5 czerwca rozpoczęła się telewizyjna kampania ARiMR promująca PROW 2007 – 2013. W głównych rolach gwiazdy z serialu “Ranczo”.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi na antenach TVP kampanię promującą efekty wdrażanego przez Agencję Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata  2007-2013 oraz zachęcającą do skorzystania z pozostałych jeszcze do rozdysponowania środków  finansowych na wsparcie sektora rolno-spożywczego w Polsce.

A pieniędzy do wykorzystania jest jeszcze sporo, bo do tej pory z 17 mld euro, pochodzących z Unii Europejskiej i Budżetu krajowego, “zagospodarowana” jest połowa tej kwoty.

Kampania promocji PROW 2007-2013 została zaplanowana przez ARiMR w ścisłym powiązaniu jej z najpopularniejszym w ostatnich latach telewizyjnym serialem “Ranczo”. Agencja postanowiła promować ten Program poprzez ten właśnie serial, ponieważ jego akcja “rozgrywa” się na terenie wsi a wielu bohaterów jest wręcz “wymarzonych” do tego by mogli odegrać rolę Beneficjentów wsparcia Unii Europejskiej dla sektora rolno-spożywczego.
Pierwszym etapem kampanii będzie emisja “spotu” przez TVP od 5 czerwca do 12 czerwca br. “Reklamówka” została nagrana pod koniec maja br. w gospodarstwie  Józefa Kacperskiego z Karolina koło Serocka. W zdjęciach,  pod wodzą reżysera Wojciecha Adamczyka wzięły udział: Halina Kozioł (Violetta Arlak) – w serialu żona byłego wójta obecnie zastępczyni nowej Wójt – Lucy , Celina Hadziuk (Dorota Nowakowska) – kobieta biznesu-właścicielka gospodarstwa i firmy produkującej kozie sery oraz Dorota Solejuk (Katarzyna Żak) – matka siedmiorga dzieci, która z “kury domowej” przeistoczyła się we współwłaścicielkę coraz lepiej prosperującej wytworni pierogów. Wszystkie są kobietami, które odgrywają ważne role w serialu “Ranczo” (doskonale wie o tym wielomilionowa widownia  “Rancha”) i w największym stopniu przyczyniają się do przemiany społeczno-ekonomicznej dokonującej się w “Wilkowyjach”.  Aktorki w telewizyjnym spocie promującym PROW na lata 2007-2013  wcieliły się ponownie w grane przez siebie postacie w serialu. Ich pojawienie się  w Karolinie wywołało zrozumiałe poruszenie wśród mieszkańców, którzy do tej pory mogli widywać je tylko na ekranach swoich  telewizorów. “Kręcenie” spotu według pomysłu i scenariusza przygotowanego  przez mających doświadczenie “telewizyjne” pracowników Departamentu Komunikacji Społecznej ARiMR,  trwało kilka godzin i przebiegało bardzo sprawnie. Ekipie realizacyjnej sprzyjała też ładna pogoda, o którą ekipa realizacyjna martwiła się najbardziej, bo w deszczu niestety nie byłoby możliwe zrealizowanie nagrania, a prognozy zapowiadały opady. Zdjęcia z planu zdjęciowego spotu obok.   
Zgodnie z podpisaną umową z TVP SA spot (można go obejrzeć “klikając” w link – otwórz spot) będzie emitowany w Programie I TVP i TVP INFO  przez tydzień – od 5 do 12 czerwca br.  Czas  emisji w TVP (od 5 do 12 czerwca br.) jest związany z ogłoszonym na koniec czerwca  terminem naboru wniosków o udzielenie wsparcia z działania  PROW 2007-13 mającego nazwę “Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”. Jest to jeden  z kluczowych instrumentów unowocześniania wsi a zwłaszcza służy tworzeniu tam nowych miejsc pracy.

Kolejnym etapem o dużo większym zasięgu będzie promocja PROW 2007-2013 w samym serialu “Ranczo” i w zapowiedziach programowych kolejnych jego odcinków. Wątki związane z PROW 2007-2013 pojawiają się w każdym z 13 nowych odcinków “Rancza”, składających się na V edycję serialu. Właśnie teraz kończy się pisanie scenariuszy tych odcinków. W sierpniu rozpoczną się zdjęcia a nowe odcinki “Rancza” na ekranach TVP  będzie można zobaczyć na wiosnę 2011 roku. 

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zdecydowała się na współpracę z serialem Ranczo korzystając z wzorów płynących z krajów zachodnich. Tam promowanie w serialach telewizyjnych, ważnych dla społeczeństwa idei i programów ekonomicznych, w ramach tzw. idea placement, jest bardzo powszechne, natomiast  w Polsce dopiero ono  raczkuje. Z pewnością się to jednak zmieni bo (co pokazują obserwacje i badania opinii publicznej) okazuje się, że fikcyjne przecież postacie z seriali stają się dla wielu ludzi autorytetami i wzorami do naśladowania. ARiMR postanowiła skorzystać z tego najnowszego trendu w promocji, zwłaszcza że ma możliwość odzyskania kosztów kampanii, związanych z promocją  PROW 2007-13 ze środków Unii Europejskie. Agencja wzięła też pod uwagę, że “Beneficjentem” kampanii  będzie  głownie  telewizja publiczna, która przeżywa kłopoty finansowe i dodatkowy “zastrzyk” finansowy z pewnością się jej przyda. Planując kampanię w telewizji ARiMR skorzystała z własnych bogatych kilkuletnich doświadczeń ze współpracy z  Polskim Radiem, z którym ma podpisane umowy zakładające promowanie PROW 2007-13 w radiowej powieści “W Jezioranach” oraz w “Porannych rozmaitościach Rolniczych” i “Sygnałach Dnia”. Promocja  PROW 2007-13 jest też prowadzona przez Agencję za pomocą  płatnych ogłoszeń  w wielu czasopismach, przede wszystkim “branżowych” i prasie regionalnej.

Wracając jeszcze do realizacji zdjęć do spotu promocyjnego  to “nakręcono” je w  nowoczesnym gospodarstwie  Józefa Kacperskiego, który korzystał z funduszy europejskich rozdzielanych przez ARiMR i jest także  Beneficjentem PROW 2007-13. Otrzymane  pieniądze  pomogły mu m.in. w rozbudowie budynków gospodarskich i kupnie maszyn. Józef Kacperski gospodaruje we wsi Karolino na 44 hektarach i specjalizuje się w sadownictwie

Źródło: www.armir.gov.pl

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*