poniedziałek, 03 październik 2011 12:47

KRIR wybrana na lidera konferencji Ameryka Północna-Unia Europejska

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dzięki swojej aktywności na forum Komitetów Copa-Cogeca, Krajowa Rada Izb Rolniczych, jako pełnoprawny członek Komitetu Copa, została wybrana na lidera projektu do organizacji odbywającej się co 2 lata, a co 4 lata w Europie, Konferencji Rolniczej Ameryka Północna-Unia Europejska.


35 edycja tej konferencji odbędzie się w dniach 24-26 października bieżącego roku w hotelu Sofitel w Warszawie. W obradach uczestniczyć będą rolnicy z Europy i Ameryki, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej zaproszeni przez Komitety Copa-Cogeca oraz europarlamentarzyści.

Wśród zaplanowanych wstępnie tematów obrad znalazł się m.in. przegląd rozwoju polityki rolnej na obu kontynentach, obecna sytuacja i rozwój światowej polityki handlowej produktami rolnymi, funkcjonowanie łańcucha żywnościowego, a także możliwości stabilizacji cen surowców rolnych.

Zdaniem Wiktora Szmulewicza, prezesa KRIR konferencja ta (biorąc pod uwagę termin jej organizacji) doskonale wpisuje się w zakres czasowy Przewodnictwa Polski w Unii Europejskiej stwarzając znakomitą, dodatkową okazję do promocji naszego kraju i jego rangi w całej Wspólnocie.

Reforma WPR wiąże się również bezpośrednio z kolejnym z priorytetów Prezydencji polskiej tj. wzmocnieniem rynku wewnętrznego UE. Zgodnie
z przyjętymi założeniami polskie działania będą się koncentrować m.in. na rozpoczęciu dyskusji nad pogłębianiem liberalizacji usług na rynku wewnętrznym, regulacjach dotyczących sektora finansowego lub znoszeniu barier w handlu. W celu analizy tego zagadnienia z punktu widzenia sektora rolnego w konferencji przewidziana została sesja plenarna poświęcona kwestiom handlu międzynarodowego w ramach WTO i porozumień bilateralnych/regionalnych i faktycznego wpływu na tę gałąź gospodarki UE.

Źródło: ksow.pl Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich (październik 2011) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.