poniedziałek, 30 styczeń 2012 09:17

Targi rolno-spożywcze DJAZAGRO

Napisała
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniach 23-26 kwietnia 2012 r. w Algierze odbędzie się 10. edycja targów sektora rolno-spożywczego DJAZAGRO.


Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze informuje, że Algieria znajduje się w grupie dziesięciu największych importerów żywności w świecie i jest głównym importerem żywności (25 %) na kontynencie afrykańskim. 35 milionów Algierczyków wydaje średnio 45 % rodzinnego budżetu na żywność. W nadchodzących latach importowane będą głównie takie produkty jak: cukier, zboża, mleko w proszku, sery twarde, mięso wołowe, spożywcze wyroby gotowe. Algieria nie produkuje maszyn i urządzeń na potrzeby rolnictwa i przetwórstwa żywności, dlatego też polscy producenci powinni śmielej interesować się tym rynkiem. Polskie produkty i usługi cieszą się uznaniem w algierskim społeczeństwie, a władze Algierii zainteresowane przyciąganiem inwestycji zagranicznych, przychylnym okiem patrzą w stronę Polski.

Udział w targach rolno-spożywczych DJAZAGRO będzie okazją dla polskich przedsiębiorców, aby zaistnieć na nowym i bardzo chłonnym rynku zbytu.

Podczas targów DJAZAGRO zorganizowane zostanie przez WPHiI stoisko informacyjno – promocyjne, na którym polscy przedsiębiorcy będą mogli promować swoje produkty. Do udziału w targach DJAZAGRO zaproszeni są hodowcy bydła oraz producenci:
- maszyn i urządzeń rolniczych,
- maszyn do przemysłu spożywczego,
- produktów weterynaryjnych,
- pasz,
- produktów rolnych i spożywczych.

Szczegółowe informacje na temat targów DJAZAGRO znajdują się na stronie organizatora http://www.djazagro.com/en.html .

Dodatkowo podczas targów w Algierze WPHiI planuje organizację szeregu akcji promocyjnych, w tym:
- dzień polski, w ramach którego w instytucjach algierskich zaprezentowane zostaną technologiczne osiągnięcia firm polskich,
- sesje spotkań B2B z algierskimi przedsiębiorcami,
- promocja w algierskich mediach nt. polskiego rolnictwa i przemysłu spożywczego.
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Algierze zapewnia na miejscu pomoc logistyczną, językową oraz pomoc w nawiązaniu kontaktów handlowych.

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania!
Agencja Rynku Rolnego poinformowała, że istnieje możliwość uzyskania dofinansowania ze środków pomocy de minimis Ministerstwa Gospodarki dla polskich przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej.

Warunkiem jest złożenie przez Agencję Rynku Rolnego (Koordynatora projektu branżowego) zbiorczego wniosku o dofinansowanie w Ministerstwie Gospodarki. Wyłącznie w przypadku zebrania grupy co najmniej 4 przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego, uczestnicy będą mieli możliwość otrzymać pomoc finansową.

Wielkość dofinansowania nie może przekroczyć 50% kosztów netto kwalifikujących się do objęcia pomocą, jednak nie więcej niż 8000 zł na jednego przedsiębiorcę. Kosztami

kwalifikującymi się do objęcia pomocą są m.in.:
- transport eksponatów, ich ubezpieczenie, odprawa celna i spedycja;
- wynajem powierzchni wystawienniczej lub sali;
- zabudowa powierzchni, montażu, scenografii;
- obsługa techniczna;
- przygotowanie i wydruk zaproszeń, materiałów informacyjnych i reklamowych;
- transport i zakwaterowanie 1 przedstawiciela przedsiębiorcy uczestniczącego w projekcie.

Szacowany koszt udziału 1 przedstawiciela przedsiębiorcy, obejmujący koszty podstawowe tj. bilet lotniczy w obie strony i 5 noclegów to ok. 4500 zł.

Więcej informacji na stronie Agencji Rynku Rolnego: www.arr.gov.pl.

 

 


Źródło: arr.gov.pl Agencja Rynku Rolnego (styczeń 2012) 

Więcej w tej kategorii: « Ile płacą w skupie mleka w UE

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.