środa, 02 listopad 2011 13:30

Za wizytę u lekarza rolnik sam zapłaci?

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Co ze składkami zdrowotnymi rolników – pytają wszyscy. Ludowcy zapowiadają zająć się tym na najbliższym posiedzeniu. Wielu jednak powątpiewa w tak szybkie rozwiązanie tego dość skomplikowanego problemu. Sejm jednak ma czas tylko do 4 lutego, by wprowadzić stosowne rozwiązania prawne w tym zakresie. Czy zdąży?


Jeżeli nie zdąży, rolnicy za wizytę w publicznym zakładzie zdrowotnym będą musieli sami zapłacić. PSL już teraz zapowiada inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu.

Sugeruje się pewnie rozwiązanie. Właściciele gospodarstw powyżej 15 ha zostaliby obciążeni kwotą 17 zł miesięcznie. Ale nic jeszcze nie wiadomo. – Dyskusje będą w relacjach koalicyjnych, bo potrzebne jest przegłosowanie tego w Sejmie – powiedział dla TVP wicepremier, Waldemar Pawlak.

Niestety wielu sądzi, że sejm nie zdąży nic z tym zrobić, a rolnicy, nie po raz pierwszy, zostaną niemile zaskoczeni. Czasu nie ma za wiele, a nowy sejm jeszcze się nie zebrał. Na dodatek, szef doradców premiera, Michał Boni, uznał, że najpierw trzeba wprowadzić rozwiązanie przejściowe, a dopiero potem właściwą ustawę, która ureguluję kwestię wysokości składek zdrowotnych – a te z kolei, według Trybunału, mają zależeć od rolniczych dochodów.

 


Źródło: TVP 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.