środa, 30 marzec 2011 11:24

John Deere sieczkarnia samojezdna 7950i z silnikiem o mocy 812 KM, czyli „górna półka”

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Prezentujemy model „z górnej półki" sieczkarni samojezdnej 7950i z silnikiem o mocy 812 KM. Ta wysokowydajna maszyna dla usługodawców jest zdolna do zbioru nawet 300 ton kukurydzy na godzinę, napełniając przyczepę o pojemności 40 metrów sześciennych w niespełna 2 i pół minuty. W ciągu jednej godziny można odstawić do silosu 26 takich przyczep celem zagęszczenia zielonki.


Nowy wyższy poziom mocy sieczkarni 7950i John Deere wymusił cały szereg zmian konstrukcyjnych w porównaniu z modelami o mocy poniżej 700 KM. Aby właściwie wykorzystać wprowadzone zmiany i nowe możliwości wyboru głowic tnących, sieczkarnia 7950i posiada dłuższą ramę, mocniejszą oś tylną, napęd 4-WD ProDrive i od nowa zaprojektowane wzmocnione zwolnice. Zwiększono o 23 proc. udźwig układu podnoszenia przystawki. Także podzespoły przekazujące moc do głowicy tnącej zostały przeprojektowane, aby mogły sprostać wyższemu poziomowi mocy.

Dalsze zmiany konstrukcyjne obejmują mocniejszą przekładnię z bezstopniową regulacją długości cięcia (IVLOC), teraz napędzaną silnikiem hydrostatycznym o pojemności skokowej 45 cm3 (do tej pory 37 cm3) i akumulator hydrauliczny pozwalający na płynną zmianę obrotów na wsteczne. Aby zgniatacz ziarna mógł nieprzerwanie przetwarzać większą masę roślin, został wyposażony w 4-żebrowy pas napędowy.

W celu wydłużenia okresu eksploatacji podzespołów przetwarzających materiał roślinny pod pełnym obciążeniem, John Deere oferuje dodatkowe zestawy części DuraLine do kanału przepływ masy, bardzo odporne na zużycie. Części te zostały tak dobrane, aby zwiększyć całkowity okres eksploatacji w porównaniu do standardowych części.

Wydajność mechanicznego układu napędowego nowej sieczkarni polowej 7950i została tak zwiększona, że zużycie paliwa zmalało do zaledwie 0,5 litra na tonę zebranej kukurydzy.

Połączenie głowicy tnącej DuraDrum i systemu IVLOC zapewnia doskonałą jakość roślin na kiszonkę, a jakość cięcia roślin można określić jako przodującą w porównaniu do konkurencji.

 

Inteligentny system sterowania silnikiem/prędkością jazdy w modelu 7950i
Trzy tryby unikalnego inteligentnego systemu sterowania w nowej sieczkarni polowej 7950i umożliwiają Klientom maksymalizację osiągów w polu i na drodze:

Nowy „tryb drogowy" jest aktywny w trybie transportowym utrzymując obroty silnika na poziomie 1250 obr/min. Tryb ten zapewnia dodatkowy moment obrotowy silnika podczas transportu, gdy jest on potrzebny, a jeśli nie jest, prędkość silnika jest redukowana do minimalnego poziomu koniecznego do utrzymania żądanej prędkości jazdy. System umożliwia zmniejszenie zużycia paliwa nawet o 10 proc. i potrafi zwiększyć moment obrotowy do 27 proc., dzięki czemu skraca się czas transportu i możliwe jest podjechanie pod najbardziej stromą górę.

„Tryb polowy 1" – oszczędza paliwo na uwrociach. Przy nawracaniu lub po zatrzymaniu sieczkarni system automatycznie zmniejsza prędkość obrotową silnika, a następnie zwiększa ją automatycznie po wykonaniu skrętu i przejściu do następnego pokosu lub przejazdu. Skutkuje to dodatkową 5 procentową oszczędnością paliwa. Tryb ten zalecany jest do zbioru traw oraz zbóż.

„Tryb polowy 2" zmienia prędkość jazdy w taki sposób, aby zachowane było stałe obciążenie silnika w punkcie o najmniejszym zużyciu paliwa. Prowadzi to do dodatkowych 5 procent oszczędności paliwa, dzięki czemu koszt zbioru na hektar jest najniższy z możliwych.


„Inteligencja pracująca"
Jedyna w swoim rodzaju funkcja AutoLOC zapewnia maksymalną jakość i równomierne zagęszczenie kiszonki, dzięki połączeniu w jeden system układu automatycznego sterowania długością cięcia (IVLOC) i układu pomiaru wilgotności HarvestLab John Deere. HarvestLab dokonuje pomiaru wilgotności za pomocą czujnika podczerwieni, następnie na podstawie tego pomiaru, a więc w zależności od zawartości suchej masy w plonie, zmieniana jest długość cięcia.

Także oprogramowanie HarvestDoc jest jedyne w swoim rodzaju. Pozwala ono na śledzenie przebiegu zbioru trawy/kukurydzy. Nieważne, czy odbiorcą roślin jest wytwórnia biogazu, czy stadnina koni to oprogramowanie przez cały czas monitoruje masę oraz zawartość suchej masy, dopóki materiał lub pasza są używane.


Nowe przystawki do zbioru przez cały rok
Aby zwiększyć zwrot z poniesionej inwestycji, sieczkarnie John Deere można wyposażyć w cztery różne przystawki do zbioru przez cały rok, co czyni te maszyny wyjątkowo uniwersalnymi.

Nowo skonstruowany podbieracz 600C do zbioru trawy charakteryzuje łatwość w zakresie regulacji i użytkowania. Posiadając listwę zgniatającą do traw, podbieracz ten zapewnia wysoką wydajność podczas pracy na polu. Funkcja przechylania poprzecznego w 630C ułatwia dokładne podebranie roślin i zmniejsza naprężenia mechaniczne, jakim podlega układ zasilania sieczkarni materiałem roślinnym. Składane koła kopiujące (opcja) można ustawić na dziesięciu różnych wysokościach i automatycznie zablokować w położeniu transportowym. Aby przystosować podbieracz 600C do pracy z maszynami o wysokiej mocy, zastosowano mocniejszy napęd i nowe sprzęgło zabezpieczające ślimak, co zapewnia efektywne działanie nawet w najcięższych warunkach.

W celu dokładnego wykoszenia pól, nisko nad podłożem, uzyskania dużego plonu masy zielonej i zmniejszenia naprężeń, jakim podlega układ zasilania materiałem roślinnym, przystawka została wyposażona w system automatycznego przechylania poprzecznego podążającego za konturem podłoża. Jednoosobowa obsługa nie jest problemem w modelach o szerokości 4,0m i 4,5 m640C i 645C dzięki wózkowi, który zwiększa także bezpieczeństwo transportu po drodze.

Aby w pełni wykorzystać niewyobrażalną moc sieczkarni 7750 i 7950, John Deere oferuje przystawkę Kemper Champion 390 plus, 12 rzędowy heder o szerokości roboczej 9 m, który można wykorzystać do zbioru kukurydzy lub produkcji kiszonki z całych zbóż. Przystawka zapewnia doskonałą zwrotność na mniejszych polach i redukuje ugniatanie gleby, dzięki zmniejszeniu liczby koniecznych przejazdów. Lepszy przepływ materiału roślinnego w trudnych warunkach osiągnięto dzięki aktywnemu przesuwaniu materiału wewnątrz gardzieli, jej specjalnemu przystosowaniu do wysokich przepływów materiału i większej ilości miejsca dla zbitych i gęstych roślin. W celu sprawniejszego przeprowadzania zbioru roślin wyległych, zewnętrzne rozdzielacze łanu zostały zaprojektowane od nowa.

Przystawka Kemper Champion 390 składa się do transportu drogowego na szerokość 3,3 m. Jest wyposażona w koło transportowe, co zmniejsza obciążenie wywierane na oś tylną.
Wydłużenie okresu eksploatacji nawet na sezon zimowy jest teraz możliwe dzięki nowej przystawce do wierzby energetycznej CRL Coppice, który pozwala na pozyskanie biomasy z upraw drzew energetycznych. Przystawka posiada własny napęd, na który składają się dodatkowa pompa olejowa, chłodnica i zbiornik oleju oraz zestaw płyt zabezpieczających. Heder ten jest w pełni przystosowany do podłączania do maszyn John Deere. Duża przednia rolka odchylająca zapewnia całkowitą ochronę kabiny podczas zbioru wierzby energetycznej lub innych drzewek o średnicy do 10 cm. Rotacyjny zespół tnący zapewnia szybki i niezakłócony przepływ materiału roślinnego do walców podających i bębna tnącego sieczkarni.

Źródło: deere.pl

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.