środa, 21 grudzień 2011 14:37

KRUS plus modernizacja i nowoczesne zarządzanie

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył dziś w konferencji pt. „KRUSplus – modernizacja i nowoczesne zarządzanie". Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała to spotkanie w celu zaprezentowania stanu wdrażania projektów, które zapewniają funkcjonowanie systemu ubezpieczenia społecznego rolników według najwyższych standardów e-administracji.


- KRUS to dzisiaj instytucja sprawnie wdrażająca zmiany w zarządzaniu systemem ubezpieczania społecznego rolników. Dzięki modernizacji i prowadzonym procesom integrowania systemów informatycznych, KRUS stał się instytucją o strategicznym znaczeniu dla unowocześniania obsługi rolników. W pełni kompatybilne systemy e-administracji zapewniają sprawne współdziałanie z podmiotami administracji publicznej. To jest dobry prognostyk do tego co nas czeka w najbliższej perspektywie czasowej – podkreślił wiceminister Nalewajk.

Prace wdrożeniowe prowadzone są w KRUS w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich (PPWOW), Komponentu A – „Reforma Administracyjna KRUS". Jednostką zarządzającą programem jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Działania modernizacyjne, poza systemami informatycznymi, dotyczą również procesów zarządzania instytucją i zasobami, obiegu dokumentów, a także systemu archiwizacji.

 


Źródło: minrol.gov.pl Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (grudzień 2011) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.