wtorek, 10 styczeń 2012 12:38

Spotkanie z Wojewódzką Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W siedzibie Śląskiego OR ARiMR w Częstochowie (4 stycznia br.) - w związku z zakończeniem prac związanych z realizacją Porozumienia w sprawie współpracy między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a Państwową Inspekcją Ochrony Roślin i Nasiennictwa - zorganizowano spotkanie podsumowujące dotychczasową współpracę w zakresie kontroli CC na terenie woj. śląskiego.


Spotkanie otworzył Stanisław Gmitruk Dyrektor ŚL.OR, który przywitał uczestników i odczytał podziękowania za sprawne, terminowe oraz profesjonalnie przeprowadzone kontrole wymogów wzajemnej zgodności (ang. cross compliance), w zakresie stosowania w gospodarstwach wytypowanych do kontroli, środków ochrony roślin. Następnie zaprezentował i omówił zagadnienia związane z realizacją w/w kontroli.

Następnie zaprosił Elżbietę Machura - Wojewódzkiego Inspektora, do dalszej współpracy oraz udziału w spotkaniach promocyjno - informacyjnych, które organizowane będą przez Śląski Oddział Regionalny dla rolników z województwa śląskiego oraz jednostek współpracujących. Ze strony WIORiN głos zabrała Elżbieta Machura, która podziękowała wszystkim zaangażowanym w realizację porozumienia, za właściwy przebieg współpracy, zrozumienie i okazaną życzliwość w realizacji powierzonych trudnych zadań. Trudność ich wynikała głównie z krótkiego okresu przewidzianego na organizację współpracy i przeprowadzenie w terenie nierównomiernie rozłożonych w skali całego województwa kontroli.

W trakcie spotkania w dyskusji głos zabierali między innymi Agnieszka Górska i Irmina Wylężek z WIORiN oraz Leonard Smolarski i Mirosława Duda z Śląskiego OR ARiMR. Spotkanie, podobnie jak cała współpraca, przebiegało w bardzo konstruktywnej i miłej atmosferze.

 

 


Źródło: arimr.gov.pl Agencja Rynku Rolnego (styczeń 2012) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.