czwartek, 19 styczeń 2012 14:12

Prace wchodzą w kolejną fazę

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wczoraj w siedzibie ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi odbyło się spotkanie z organizacjami rolniczymi, związkami zawodowymi, branżowymi organizacjami rolniczymi, samorządem rolniczym oraz spółdzielczością rolniczą, w ramach prowadzonej przez ministra debaty publicznej dotyczącej reformy Wspólnej Polityki Rolnej.


Podczas spotkania przedstawiony został zarys pakietu legislacyjnego zaproponowanego przez Komisję Europejską. Minister Marek Sawicki przedstawił do konsultacji wstępny projekt oceny pakietu legislacyjnego, dotyczącego WPR do 2020. Poprosił uczestników spotkania o zapoznanie się z tym projektem i przedstawienie uwag do tego materiału do końca bieżącego miesiąca. Minister Sawicki zaapelował również do wszystkich organizacji rolniczych, o aktywne włączanie się w debatę na wszystkich możliwych płaszczyznach, także w rozmowach ze swoimi odpowiednikami w UE. – Reforma Wspólnej Polityki Rolnej jest obecnie najważniejszą wspólną sprawą organizacji, rolników i ministra rolnictwa. Prace nad kształtem unijnej polityki rolnej po roku 2013 wchodzą w kolejną fazę – po prezentacji dokumentów przechodzimy do ich omawiania, do zgłaszania własnych propozycji i koncepcji – powiedział szef resortu rolnictwa.

Minister przypomniał, że obecnie Parlament Europejski posiada funkcje decyzyjne na równi z Radą Unii Europejskiej, dlatego równie ważna jest aktywność organizacji rolniczych w trakcie rozmów z eurodeputowanymi. Zaznaczył, że należy proponować takie rozwiązania, które mogłyby być popierane przez większość państw UE. Marek Sawicki zwrócił również uwagę, że w debacie publicznej powinno się podnosić znaczenie efektywności zaangażowania środków publicznych.

Podczas spotkania omówiono także problemy związane ze składką zdrowotną, a także koncepcją wdrożenia podatku dochodowego w rolnictwie.

 

 


Źródło: minrol.gov.pl Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (styczeń 2012) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.