czwartek, 26 styczeń 2012 09:10

KRUS partnerem Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

KRUS został strategicznym partnerem IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie.


Popularyzacja zasad bezpieczeństwa pracy i ergonomii w gospodarstwach rolnych, kształtowanie wśród młodzieży szkół rolniczych i leśnych umiejętności stosowania dobrych praktyk w przyszłym zawodzie, promocja najlepszych uczniów i szkół rolniczych w środowisku oświatowym i w społeczeństwie - oto niektóre cele tytułowego konkursu.

Konkurs ogłaszają: Wydział Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie i miesięcznik „AGROmechanika – Technika w gospodarstwie", pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dr-a inż. Marka Sawickiego i Rektora SGGW, prof. Alojzego Szymańskiego.

Kasa udostępnia zainteresowanym szkołom własne materiały prewencyjne oraz praktyczną pomoc w przygotowaniu młodzieży do udziału w I – szkolnym - etapie eliminacji. Uczestników konkursu obowiązuje gruntowna znajomość zasad bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym i dobrych praktyk we wszystkich działach rolnictwa, w tym z zakresu ochrony środowiska.

Ważne terminy:

  • do 29 lutego szkoły zgłaszają uczniów do Konkursu, w elektronicznym formularzu dostępnym na stronie www.agromechanika.net.pl
  • 27 marca - w całym kraju odbędą się eliminacje szkolne
  • do 16 kwietnia - Szkolne Komisje Konkursowe przesyłają protokoły z I etapu e-mailem:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz listownie: AGROmechanika, ul. Kaliska 1/7, 02-316 Warszawa
  • 18 maja 2012 r.- eliminacje centralne na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW w Warszawie połączone z ogłoszeniem wyników.


Finałowe zwycięstwo gwarantuje zdobycie cennych nagród. Rektor SGGW zapewnia 5 indeksów na studia kierunkowe na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW, współorganizatorzy - nagrody pieniężne, sponsorzy - nagrody rzeczowe.

Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uhonoruje nagrodami pieniężnymi nauczycieli zwycięskich laureatów, w uznaniu pracy pedagogicznej i zaangażowania w popularyzację specjalistycznej wiedzy o higienie i bezpieczeństwie pracy w gospodarstwie rolnym.

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej www.krus.gov.pl

 

 


Źródło: krus.gov.pl Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (styczeń 2012) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.