Bananowy biznes

 

W roku 2010 kraje Unii Europejskiej sprowadziły większą ilość bananów niż w roku 2009. Wygląda na to, że dla Ameryki Łacińskiej i krajów AKP jest to prawdziwy „bananowy biznes”.

 

 

W roku 2010 Unia Europejska odnotowała wzrost importu bananów w porównaniu z rokiem 2009. Import ten wyniósł dokładnie 5,122 mln ton, podczas gdy w poprzednim roku 5,120 mln ton. Być może różnica nie jest ogromna, ale i tak bardzo znacząca, szczególnie dla krajów sprzedających banany. Najwięcej tych słodkich owoców było sprowadzonych z państw Ameryki Łacińskiej – dokładnie 3,489 mln ton, podczas gdy w 2009 3,554 mln ton. Pozostała cześć importu bananów została odebrana od krajów AKP – było to dokładnie 1,01 mln ton wobec 957,9 tys. ton w roku 2009.

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*