wtorek, 24 styczeń 2012 14:45

Obchody 50. rocznicy WPR

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W dniu wczorajszym Komisja Europejska rozpoczęła kampanię informacyjną 50-lecie WPR, poświęconą pięćdziesiątej rocznicy stanowiącej podstawę integracji europejskiej wspólnej polityki rolnej, która zapewniła obywatelom Europy pięć dekad bezpieczeństwa żywnościowego i zagwarantowała żywotność obszarów wiejskich.


Przez cały rok
Trwająca cały rok kampania informacyjna obejmuje interaktywną stronę internetową, wystawę objazdową, materiały audiowizualne i drukowane, a także szereg wydarzeń w Brukseli i w państwach członkowskich.

Rok 2012 jest ważny nie tylko z uwagi na upamiętnienie pięciu dekad wspólnej polityki rolnej, ale przede wszystkim ze względu na nową reformę tej polityki, stwierdził Dacian Cioloş, komisarz ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich. W 1962 r. Europejczykom chodziło przede wszystkim o to, by na ich stołach nie zabrakło żywności. W dniu dzisiejszym bezpieczeństwo żywnościowe nadal pozostaje ważną kwestią, ale pojawiły się również nowe powody do zaniepokojenia, takie jak zmiana klimatu czy zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych. Kampania informacyjna pozwoli na odzwierciedlenie tych zmian.

Partnerstwo między Europą a Rolnikami
Kampanię 50-lecie WPR, funkcjonującą pod hasłem „Partnerstwo między Europą a Rolnikami", otwarto dziś w Brukseli podczas międzyinstytucjonalnego wydarzenia, na które zaproszono ponad 150 gości z instytucji unijnych zaangażowanych w budowę wspólnej polityki rolnej w jej dotychczasowym kształcie i jej obecną reformę. Wśród gości znaleźli się również byli komisarze ds. rolnictwa i zainteresowane strony.

Wydarzenia z okazji rozpoczęcia kampanii na poziomie krajowym przewidziane są również w sześciu państwach założycielskich UE: w Niemczech (Berlin, 20 stycznia); we Włoszech (Werona, 2 lutego); we Francji (Paryż, 27 lutego) i w Beneluksie (do potwierdzenia, 4 kwietnia).

Będzie się działo
W roku 2012 odbędzie się szereg wydarzeń, zarówno na poziomie krajowym, jak i na poziomie UE, a wiosną 2012 r. po Europie wyruszy wystawa objazdowa. Wystawę będzie można zobaczyć w wielu instytucjach UE i w państwach członkowskich.

Na przygotowanej w 22 językach stronie internetowej poświęconej 50-leciu WPR znajdzie się film przedstawiający wpływ rolnictwa na życie codzienne oraz oświadczenie komisarza prezentujące kampanię. Informacje na temat różnych wydarzeń, które odbędą się w całej Europie, będą na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej. Będzie również z niej można pobrać logo „50-lecie WPR. Gotowi na przyszłość".

 

 


Źródło: europa.eu (styczeń 2012) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.