wtorek, 06 grudzień 2011 11:30

Jaka jest rola doradztwa rolniczego?

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Podsekretarz Stanu Tadeusz Nalewajk spotkał się wczoraj z dyrektorami Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy i przedstawiciele departamentów merytorycznych ministerstwa, których zakres działalności związany jest z zagadnieniami realizowanymi przy współudziale Ośrodków Doradztwa Rolniczego.


Uczestnikami spotkania byli także przedstawiciele Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości , którzy przedstawili zakres działania Krajowego Systemu Usług.

Podczas spotkania, wiceminister podziękował, w imieniu Kierownictwa MRiRW, za dotychczasową współpracę, podkreślając wagę transferu wiedzy i rozwiązań innowacyjnych w rozwoju rolnictwa i poprawy jego konkurencyjności. Zaznaczył także wagę i znaczenie pracy służb doradczych dla realizowanej polityki rolnej i dla rolników, którzy oczekują merytorycznego wsparcia w rozwiązywaniu ważnych problemów występujących w prowadzeniu gospodarstw i dywersyfikacji działalności gospodarczej na obszarach wiejskich.

 


Źródło: minrol.gov.pl Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (grudzień 2011) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.