Egipt znowu wraca do przetargów

Po około miesięcznej przerwie jeden z największych kontrahentów zbożowych – Egipt – wraca do przetargów ze światowymi sprzedawcami.

Największa rządowa firma w Egipcie, zajmująca się zakupem zbóż (GASC) powróciła ponownie do przetargów po prawie miesięcznej przerwie. Obecnie zakupiła kolejne partie pszenicy z USA oraz Francji. Około połowę tych zakupów stanowiło zboże pochodzenia francuskiego (60 tys. ton zakupione od firmy Louis Dreyfus i 60 tys. ton od firmy Granit). Reszta pszenicy pochodziła z USA i była zakupiona od firmy Perdu i Cargill.

 

W sumie w całym sezonie 2010/2011 Egipt zakupił ok. 5,22 mln ton pszenicy – głównie od kontrahentów francuskich, kanadyjskich, amerykańskich, australijskich i argentyńskich. We wcześniejszym sezonie handlowym firma GASC sprowadziła mniej więcej tyle samo pszenicy miękkiej. Było to dokładnie 5,53 mln ton zakupione od Amerykanów, Francuzów, Rosjan, Niemców, a także od kontrahentów kazachskich i kanadyjskich.

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*