poniedziałek, 11 kwiecień 2011 08:46

Certyfikaty dla firm związanych z produkcją bioenergii

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Dyrektywa Unii Europejskiej 2009/28/WE w sprawie promocji i wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych w jasny sposób ustala kryteria zrównoważenia produkcji biopaliw i ciekłej biomasy. Zgodnie z obowiązującym prawem, każda organizacja związana z branżą energii odnawialnej musi posiadać certyfikat wydany przez wyznaczoną jednostkę certyfikacyjną.


Oferowana przez DEKRA Certification certyfikacja produkcji biomasy i biopaliw ma na celu potwierdzenie spełnienia kryteriów zrównoważonego rozwoju.

REDcert
Ustanowiony w 2010 roku system REDcert dotyczy certyfikacji procesu produkcji biomas. System ten obejmuje cały proces produkcji: począwszy od uprawy, poprzez składowanie, przetwórstwo, aż po ostateczną produkcję i dostarczenie do odbiorcy.
Certyfikacja produkcji biomasy według systemu REDcert potwierdza osiągnięcie całkowitej zgodności z wymogami Dyrektywy 2009/28/EC.
Certyfikacja ma na celu również zapewnienie ograniczenia emisji CO2, ochrony biosfery oraz racjonalnego wykorzystania gruntów.

System skierowany jest do uczestników każdego szczebla produkcji biomasy, w tym producentów rolnych, nabywców biomasy przeznaczonej do dalszego przetwarzania (bezpośrednio od rolników), dostawców (w tym zrównoważonej biomasy, biopaliw), producentów (np. zakłady produkcji bioetanolu, biogazu), dystrybutorów, producentów energii elektrycznej, dla której materiałem wyjściowym jest biomasa.

ISCC
ISCC to system certyfikacji, który ma na celu ochronę biosfery, racjonalne gospodarowanie gruntami, ale też zrównoważony rozwój społeczny oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych, dzięki umożliwieniu śledzenia wielkości emisji na każdym etapie procesu produkcji biomasy i biopaliw. ISCC obejmuje wszystkie rodzaje biomasy dostępne na rynku unijnym oraz poza granicami Unii Europejskiej.
System ISCC odwołuje się do procedur i standardów, dotyczących zasad zrównoważonego rozwoju, w tym określonych w standardach niemieckich oraz w Dyrektywie UE w sprawie promocji źródeł energii odnawialnej (2009/28/EC).
Proces certyfikacji rozpoczyna się u „pierwszego nabywcy", tzn. w przedsiębiorstwie, które zebraną biomasę odbiera bezpośrednio od producenta rolnego.

Certyfikat DEKRA Certification
Certyfikat DEKRA poświadcza zrównoważoną produkcję wytwarzanych przez Państwa biopaliw i biomasy. Nasza oferta jest przejrzysta, w jasny i precyzyjny sposób prezentuje warunki uzyskania certyfikatu. Jego uzyskanie zwiększa konkurencyjność Państwa firmy na rynku UE oferując szereg dodatkowych korzyści, takich jak:
· potwierdzenie spełnienia kryteriów zrównoważonego rozwoju,
· spełnienie wymagań odbiorcy w zakresie łańcucha dostaw dla producentów biomasy i biopaliw,
· bieżące nadzorowanie wielkości emisji gazów cieplarnianych w poszczególnych
· fazach produkcji,
· ochrona środowiska naturalnego,
· wizerunek firmy świadomej i odpowiedzialnej społecznie.

Źródło: PressOffice.pl – informacje prasowe 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.