Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi”, objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego i patronatem medialnym czasopisma “Agro Serwis”.
Do udziału w konkursie KRUS zaprasza uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace plastyczne będą nagradzane na każdym etapie dwustopniowych eliminacji.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań w środowisku pracy i życia rolników, zgodnych z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo dzieci wiejskich w trakcie ich zabaw i obecności w pobliżu osób wykonujących prace rolnicze.
Konkurs obejmuje etapy: wojewódzki i centralny. Pierwszy etap zakończy się do 22 czerwca, o wynikach etapu centralnego i laureatach uhonorowanych nagrodami Prezesa Kasy komisja konkursu poinformuje do końca br.
Szczegółowych informacji udzielają oddziały regionalne i placówki terenowe KRUS. O konkursie można też przeczytać na stronie internetowej KRUS: www.krus.gov.pl
Źródło: krus.gov.pl


Dodaj komentarz