Minister interweniuje w sprawie dopłat na zniszczone gospodarstwa

 

Rolnicy licznie zgłaszali, że dopłaty dla gospodarstw, które uległy zniszczeniu w wyniku powodzi są wypłacane zbyt wolno. KRIR postanowiła interweniować w tej sprawie u ministra rolnictwa Marka Sawickiego. Ten zwrócił się do prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o podjęcie stosownych działań mających na celu przyspieszenie wypłaty.

Krajowej Rady Izb Rolniczych informuje: „W związku z wystąpieniem Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 2 marca br. w sprawie przyspieszenia realizacji płatności w ramach systemów wsparcia bezpośredniego dla gospodarstw rolnych dotkniętych w roku 2010. powodzią, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w dniu 8 marca br. zwrócił się do prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o podjęcie stosownych działań mających na celu przyspieszenie wypłaty przedmiotowych płatności dla w/w gospodarstw rolnych wypłaty przedmiotowych płatności, co umożliwi rolnikom przeprowadzenie wszystkich prac w rozpoczynającym się sezonie wegetacyjnym.”

 

Źródło: krir.pl

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*