Minister Marek Sawicki odwiedził jedną z warszawskich szkół korzystających z programu „Szklanka mleka” oraz programu „Owoce w szkole”. Szkoła Podstawowa NR 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego realizuje oba te programy i propaguje wśród swoich uczniów zasady zdrowego odżywiania.
Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Natomiast program„Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie.
Podczas wizyty minister Marek Sawicki spotkał się z gronem pedagogicznym. Obejrzał, przygotowany przez uczniów, montaż słowno–muzyczny poświęcony zasadom zdrowego żywienia oraz rozmawiał z nimi o lekturach. Zaproszony też został do udziału w realizowanym przez szkołę programie „Cała Polska czyta dzieciom”. Minister Sawicki przeczytał dzieciom napisaną w XIX wieku, legendę warszawską pt. „Złota kaczka” autorstwa Artura Oppmana.
Źródło: minrol.gov.pl


Dodaj komentarz