Minister Sawicki czyta bajkę…

Minister Marek Sawicki odwiedził jedną z warszawskich szkół korzystających z programu „Szklanka mleka” oraz programu „Owoce w szkole”. Szkoła Podstawowa NR 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego realizuje oba te programy i propaguje wśród swoich uczniów zasady zdrowego odżywiania.

 

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. Natomiast program„Owoce w szkole” skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Głównym jego celem jest zmiana nawyków żywieniowych dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w codziennej diecie.

 

Podczas wizyty minister Marek Sawicki spotkał się z gronem pedagogicznym. Obejrzał, przygotowany przez uczniów, montaż słowno–muzyczny poświęcony zasadom zdrowego żywienia oraz rozmawiał z nimi o lekturach. Zaproszony też został do udziału w realizowanym przez szkołę programie „Cała Polska czyta dzieciom”. Minister Sawicki przeczytał dzieciom napisaną w XIX wieku, legendę warszawską pt. „Złota kaczka” autorstwa Artura Oppmana.

 

Źródło: minrol.gov.pl



Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*