Prawie 18 mln ton zbóż wyeksportowano z UE

W ostatnim tygodniu Komisja Europejska wydała licencje eksportowe dla 346 tys. ton pszenicy miękkiej i 60 tys. ton jęczmienia – informuje Zespół Monitoringu Zagranicznych Rynków Rolnych.

 

 

 

Dokładnie 346 tys. ton pszenicy miękkiej i 60 tys. ton jęczmienia otrzymało licencje eksportowe wydane przez Komisję Europejską. Jeśli nie liczyć tego, to w bieżącym sezonie z krajów Unii Europejskiej wyjechało już ok. 12,6 mln ton zbóż, czyli o ok. 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Ponadto w tym sezonie szczególnie wysoki był eksport jęczmienia. Według informacji FAMMU/FAPA – przekroczył on już 3 mln ton wobec 445 tys. ton w tym samym okresie sezon wcześniej. Znacznie więcej wyeksportowano też pszenicy durum (aż o 153 proc.) i kukurydzy (o 25 proc.). Natomiast spadł eksport mąki pszennej (o 16 proc.).

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*