Produkcja drobiu na plusie

Jak pokazują wyniki zeszłorocznej produkcji drobiu, drobiarze osiągnęli w 2010 roku prawdziwy rekord. Podwyższona była w ubiegłym roku (i obecnie też jest) zarówno produkcja, jak i eksport (ponad 400 tys. ton). Początek tego roku także jest, jak na razie, bardzo korzystny i obiecujący ponieważ rośnie cena drobiu i jego popyt.

Cała ta sytuacja wydaje się być paradoksalna, ponieważ końcówka 2010 roku była niezwykle trudna. Najcięższe były ostatnie trzy miesiące roku, kiedy to znacznie rosły koszty produkcji a spadały ceny. Ten chwilowy kryzys spowodował, że z branży wycofało się wielu producentów. A to z kolei przyczyniło się do tego, że nastąpiła gwałtowna poprawa sytuacji – powróciły opłacalne ceny. Dzięki temu zagrożony rynek drobiarski zaczął powoli odbijać się od dna.

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*