Algieria szykuje się do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych
Algieria szykuje się do przejścia od fazy pozyskiwania energii z wyczerpywanych złóż węglowodorów do pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Jednym z etapów tego procesu jest utworzenie w województwie Laghouat – Hassi R'Mel Krajowego Instytutu Energii Odnawialnych.
Niemcy budują megaelektrownię słoneczną w USA
Rząd amerykański foruje rozwój ekologicznej strategii energetycznej, czego przykładem są farmy wiatrowe, a ostatnio budowa megaelektrowni słonecznej w Kalifornii. Realizatorem tego przedsięwzięcia inwestycyjnego jest konsorcjum amerykańskie, którego głównym udziałowcem (ponad 75 proc.) jest niemiecka firma Solar Millenium AG z Erlangen.
Fundusz pożyczkowy "Energopożyczka dla oszczędnych"
W czerwcu 2010 roku Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. utworzyła fundusz pożyczkowy "Energopożyczka dla oszczędnych" przeznaczony na finansowanie przedsięwzięć poprawiających efektywność energetyczną.
Energetyczne priorytety - ochrona środowiska, odnawialne źródła i redukcja CO2
Priorytety energetyczne Polski na czas unijnej Prezydencji oraz działania na rzecz ograniczania wpływu energetyki na środowisko były tematem rozmów wiceminister gospodarki Joanna Strzelec–Łobodzińskiej z Ankrem Christensenem, kierującym Wydziałem ds. wyzwań globalnych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Danii.
Magazynowanie zielonej energii – czy jest jakiś sposób?
Instytuty zrzeszone w Towarzystwie Fraunhofera (Fraunhofer-Gesellschaft) pracują obecnie nad projektem akumulatorów, które mogą znaleźć zastosowanie w magazynowaniu energii wytworzonej z odnawialnych źródeł energii (OZE).
Fale oceanu, ziemia, odpady – mogą oświetlić nam mieszkania?
Wiatr, słońce, odpady, fale oceaniczne, a nawet wnętrze Ziemi. To wszystko to potencjalne źródła energii odnawialnej, które mogą zastąpić tradycyjne metody produkowania prądu i ciepła. Temu, na ile możliwe jest upowszechnienie tych sposobów pozyskiwania energii przyglądali się 22 marca deputowani Komisji Przemysłu PE.