Rozmowy na temat konsolidacji producentów rolnych

 

Podsekretarz stanu, Andrzej Butra uczestniczył 25 lutego br. w spotkaniu dotyczącym realizacji Programu „Konsolidacja gospodarcza towarowych producentów rolnych województwa opolskiego”.

Podczas spotkania dyskutowano o wzmocnieniu pozycji producentów rolnych poprzez działalność w grupie oraz o stanie zorganizowania się producentów województw: dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego.

 

Wiceminister Andrzej Butra mówił o konieczności organizowania się rolników w grupy producenckie. – Taka konsolidacja daje większe możliwości dotarcia z artykułami do szerszego grona odbiorców. Daje szansę na produkowanie i dostarczanie jednorodnych, dużych partii towaru – zaznaczył wiceminister.

 

W spotkaniu uczestniczyła również Radca Generalny Zofia Krzyżanowska, która omówiła kwestię zmian we Wspólnej Polityce Rolnej po 2013 roku, ze szczególnym uwzględnieniem grup producentów rolnych.

 

Źródło: minrol.gov.pl

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*