W Toruniu o oleju

W dn. 5-7 października br. w Toruniu odbyła się X Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Technologiczna „Olej rzepakowy w nowoczesnej gospodarce Europy”.

Konferencja ta dała możliwość omówienia perspektyw, najważniejszy trendów, jak również zagrożeń w produkcji olejów roślinnych ze szczególnym uwzględnieniem oleju rzepakowego.

Była to również okazja do wymiany spostrzeżeń różnych uczestników rynku – przedstawicieli nauki, firm nasiennych, przemysłu stwarza możliwość lepszej współpracy badaczy z producentami oleju i wyrobów tłuszczowych.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się tematy związane z kwestiami jakości surowca i bezpieczeństwa produktów – jak pozostałości pestycydów, mykotoksyn, PAH i 3MCPD w olejach.

 

Źródło: PSPO, Agnieszka Słodowa 

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*