Za wizytę u lekarza rolnik sam zapłaci?

Co ze składkami zdrowotnymi rolników – pytają wszyscy. Ludowcy zapowiadają zająć się tym na najbliższym posiedzeniu. Wielu jednak powątpiewa w tak szybkie rozwiązanie tego dość skomplikowanego problemu. Sejm jednak ma czas tylko do 4 lutego, by wprowadzić stosowne rozwiązania prawne w tym zakresie. Czy zdąży?

Jeżeli nie zdąży, rolnicy za wizytę w publicznym zakładzie zdrowotnym będą musieli sami zapłacić. PSL już teraz zapowiada inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu.

Sugeruje się pewnie rozwiązanie. Właściciele gospodarstw powyżej 15 ha zostaliby obciążeni kwotą 17 zł miesięcznie. Ale nic jeszcze nie wiadomo. – Dyskusje będą w relacjach koalicyjnych, bo potrzebne jest przegłosowanie tego w Sejmie – powiedział dla TVP wicepremier, Waldemar Pawlak.

Niestety wielu sądzi, że sejm nie zdąży nic z tym zrobić, a rolnicy, nie po raz pierwszy, zostaną niemile zaskoczeni. Czasu nie ma za wiele, a nowy sejm jeszcze się nie zebrał. Na dodatek, szef doradców premiera, Michał Boni, uznał, że najpierw trzeba wprowadzić rozwiązanie przejściowe, a dopiero potem właściwą ustawę, która ureguluję kwestię wysokości składek zdrowotnych – a te z kolei, według Trybunału, mają zależeć od rolniczych dochodów.

 

Źródło: TVP 

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*