Zniesienie barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców już niedługo

 

Obecnie w Sejmie trwają prace nad projektem ustawy MG dotyczącym zniesienia barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców. To rewolucyjna ustawa dla polskiej gospodarki – powiedział Mieczysław Kasprzak, wiceminister gospodarki podczas Forum „Zmieniamy Polski Przemysł”, które odbyło się 3 lutego 2011 r. w Warszawie.

Wiceminister Kasprzak przypomniał, że jednym z celów Ministerstwa Gospodarki jest zapewnienie dogodnych dla rozwoju przedsiębiorczości regulacji prawnych. Jak poinformował, trwają prace nad projektem ustawy wprowadzającej zmiany w ponad 90 aktach prawnych. – Nie wszystkie obowiązki uda się zlikwidować, jednak można ograniczyć ich częstotliwość, oraz zmniejszyć zakres i ilość podawanych informacji – zaznaczył.

 

Dodał, że MG wprowadzi m.in. elektroniczny obieg dokumentów związanych z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej. – Pozwoli to na szybszą i skuteczniejszą rejestrację przedsiębiorcy w jednym spójnym systemie – Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – powiedział wiceminister.

 

Wiceszef resortu gospodarki wyjaśnił, że MG od 2007 r. wprowadza w życie program redukcji obciążeń administracyjnych, w tym przede wszystkim obowiązków informacyjnych nakładanych na właścicieli firm. – Rozpoczynamy drugi etap realizacji założeń Reformy Regulacji – poinformował wiceminister Kasprzak. Przypomniał, że łączne koszty administracyjne ponoszone przez przedsiębiorców w Polsce to prawie 78 mld zł.

 

Źródło: mg.gov.pl

 

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*