Zobacz, kto został Liderem Polskiej Ekologii

Znamy nowych „Liderów Polskiej Ekologii” – statuetki i możliwość korzystania z tytułu lidera otrzymało 15 nowych podmiotów przyczyniających się do poprawy stanu środowiska naturalnego. Wręczył je Janusz Zaleski, podsekretarz stanu w MŚ, Główny Konserwator Przyrody i jednocześnie Przewodniczący Rady Programowej Konkursu.

Uroczystość odbyła się 15 listopada br. w Warszawie. Tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” nadawany przez Ministra Środowiska jest uhonorowaniem wszystkich, którzy przyczyniają się do poprawy stanu środowiska naszego kraju i jakości życia mieszkańców, których działania mają wymierny efekt zarówno w skali lokalnej, jak i globalnej. Laureaci i uczestnicy konkursu postrzegają ochronę środowiska, jako atut konkurencyjności i ważny element rynku.

Zadaniem Konkursu jest upowszechnianie pozytywnych wzorców i metod osiągania sukcesów gospodarczych dzięki działaniom na rzecz ochrony środowiska. Ta przyznawana od 1996 roku nagroda stała się ważnym elementem promocji polskich firm i produktów oraz jednostek samorządowych, a także zachętą dla kolejnych firm i samorządów do redukcji emisji zanieczyszczeń, oszczędności energii, zmniejszenia zużycia zasobów naturalnych i do ochrony przyrody.

W tegorocznej edycji (objętego honorowym patronatem Prezydenta RP) konkursu wzięło udział 80 jednostek. O nagrodę ubiegało się 35 gmin, związków gmin i powiatów, 42 przedsiębiorstwa oraz 3 organizacje pozarządowe. Podczas oceny zgłoszonych wniosków niezależni eksperci oraz Rada Programowa szczególną uwagę zwracali na zastosowanie najbardziej efektywnych ekologicznie i ekonomicznie rozwiązań. Do wizytacji, stanowiących końcowy etap oceny, Rada Programowa wybrała 23 przedsięwzięcia, 15 z nich to zdobywcy tegorocznych statuetek i tytułów „Lider Polskiej Ekologii 2011″. Nagrody przyznano 8 przedstawicielom przedsiębiorstw, 5 jednostkom samorządu terytorialnego oraz 2 przedstawicielom ekologicznych organizacji pozarządowych.

– „Uczestnikom Konkursu ubiegającym się o tytuł „Lidera Polskiej Ekologii” poprzeczkę ustawiono bardzo wysoko. Mimo to wybór tych najlepszych, wybór Liderów nie był sprawą prostą, bo każde zgłoszone do Konkursu przedsięwzięcie zasługuje na uznanie” – powiedział Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska i Przewodniczący Rady Programowej Konkursu.

 

Tytuł –  „Lider Polskiej Ekologii” – w 2011 roku  otrzymali:  zobacz (kliknij tutaj).

Źródło: mos.gov.pl Ministerstwo Środowiska (listopad 2011) 

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*