Zwiększanie wartości dodanej – jeszcze można wnioskować!

Już po raz piąty Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski z działania “Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”, które finansowane jest ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013. Poprzednie nabory zostały przeprowadzone w latach 2008 – 2010.

Tegoroczny nabór wniosków rozpoczął się 20 października, a ARiMR ma do rozdysponowania ponad pół miliarda złotych. Najpierw, do 9 listopada 2011 r., wnioski o pomoc będą mogły składać wyłącznie podmioty skonsolidowane, czyli:

  • zakłady przetwórstwa rolno-spożywczego, które powstały w wyniku połączenia kilku podmiotów, np. spółdzielni czy spółek, i działają na rynku nie dłużej niż od 1 czerwca 2009 r.
  • centra dystrybucji powstałe nie wcześniej niż 1 czerwca 2009 r., które zajmują się handlem hurtowym produktami rolnymi i zostały utworzone przez przedsiębiorców z branży przetwórstwa rolno-spożywczego działających co najmniej od 1 stycznia 2007 r.

Swoje wnioski o pomoc muszą złożyć w Centrali ARiMR, mieszczącej się w Warszawie przy ul. Poleczki 33. Dotychczas Agencja przyjęła 11 takich wniosków, a wynikająca z nich łączna kwota wsparcia wynosi ponad 133,5 mln zł.

Jeżeli do 9 listopada 2011 r. wnioski o pomoc złożone przez podmioty skonsolidowane i centra dystrybucji nie wykorzystają w całości dostępnego limitu środków w ramach działania “Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” wtedy, od 10 listopada 2011 r. swoje wnioski będą mogły złożyć także inni zainteresowani – grupy producentów rolnych, wstępnie uznane grupy oraz uznane organizacje producentów owoców i warzyw, jak również spółdzielnie i spółki będące własnością tych grup i organizacji. W tym przypadku wnioski należy składać w oddziałach regionalnych ARiMR właściwych ze względu na miejsce realizacji operacji. Oczywiście w tym czasie swoje wnioski mogą składać także podmioty skonsolidowane, z tym, że miejscem ich złożenie musi być wyłącznie Centrala ARiMR w Warszawie.

Termin na złożenie wniosków upływa z końcem dnia roboczego następującego po dniu podania do publicznej wiadomości na stronie internetowej ARiMR informacji o tym, że zapotrzebowanie na środki finansowe wynikające ze złożonych w 2011 r. wniosków osiągnęło co najmniej 120% dostępnych środków, lecz nie później niż 31 grudnia br. ARiMR zastrzega, że wnioski złożone przez podmioty niewymienione powyżej zostaną odrzucone.

 

Źródło: arimr.gov.pl Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (listopad 2011) 

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*