Uruchomienie silosów zbożowo-paszowych w Zakładzie Doświadczalnym SGGW

Podsekretarz stanu Artur Ławniczak uczestniczył wczoraj w uroczystości uruchomienia w Rolniczym Zakładzie Doświadczalnym SGGW Wilanów-Obory nowoczesnych silosów zbożowo-paszowych.

Cena jaką otrzyma rolnik za wyprodukowane zboża, zależy także od możliwości przechowywania ziarna. Najlepsze do tego celu są silosy. Pozwalają one na kontrolowanie parametrów ziarna? – powiedział wiceminister A. Ławniczak

 

Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie prof. dr hab. Alojzy Szymański podkreślił, że nowo otwarte silosy zbożowe będą wykorzystywane nie tylko jako urządzenia do przechowywania pasz w gospodarstwie rolnym Wilanów-Obory, ale będą także służyć naukowcom i studentom uczelni do prowadzenia doświadczeń naukowych oraz realizacji procesu dydaktycznego.

 

Kompleks składa się z 10 silosów. Ich pojemność to 3260 ton. Koszt inwestycji wyniósł 3,4 mln zł, z tego ok. 900 tys. zł pochodzi ze środków własnych uczelni. Pozostała część to kredyt, który będzie spłacany z wypracowanego przez to gospodarstwo rolne zysku.

 

Zakład SGGW Wilanów-Obory ponad 1300. hektarowe gospodarstwo rolne. Produkuje się w nim m.in. zboża, które dotychczas były sprzedawane w okresie żniw, ponieważ nie było możliwości ich przechowania.

 

Źródło: www.minrol.gov.pl

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*