USA ma najniższe zapasy kukurydzy od kilkunastu lat

Według danych analitycznych zapasy kukurydzy w USA pod koniec bieżącego sezonu są najniższe od kilkunastu lat. Niższe były jedynie w sezonie 1995/1996. Analitycy zgodnie twierdzą, że powodem tego jest podwyższona produkcja etanolu w Stanach oraz wysoki eksport tego ziarna.

 

Skąd tak niski poziom zapasów? Powodem jest głównie bardzo wysoki popyt – i ten krajowy i eksportowy. W samych Stanach Zjednoczonych duża ilość kukurydzy została przeznaczona na produkcję bioetanolu. Wysokie ceny ropy naftowej sprawiają, że zapotrzebowanie na produkcję bioetanolu także rośnie. USA w tym sezonie przekroczy już wyznaczony poziom produkcji tego paliwa.

Duże zapotrzebowanie na amerykańską kukurydzę zgłaszały też Chiny, stąd tak wysoki eksport.

 

Źródło: FAMMU/FAPA

Wiadomości związane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.

Array

Rolnictwo Uprawa Chów Hodowla Maszyny rolnicze Rolnik Traktory Ciągniki Kombajny Portal rolniczy Darmowe ogłoszenia Nieruchomości Rolne PROW Dotacje Nawozy Kredyt Ubezpieczenia Urządzenia Przetwórstwo Drób Mięso Agroturystyka Zboża Weterynaria Pasze UE Giełda

Proszę wypełnić wymagane pola*