wtorek, 29 marzec 2011 11:09

Targi DJAZAGRO 2011 – największe wydarzenie w branży rolno-spożywczej

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W dniach 11-14 kwietnia odbędzie się 9. edycja Międzynarodowych Targów Przemysłu Rolno-Spożywczego DJAZAGRO 2011. Jest to najważniejsza i największa impreza wystawiennicza w Algierii poświęcona sektorowi spożywczemu.

 

 

Zachęcamy do udziału w targach DJAZAGRO - Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oferuje na miejscu pomoc logistyczną i językową, pomaga również w odpowiednim nagłośnieniu polskiego wystąpienia podczas imprezy. WPHI oferuje swoje stoisko promocyjne podczas targów dla polskich firm zainteresowanych prezentacją własnej oferty, katalogów, próbek. Kontakt z WPHI:
Tel: +213 21 92 17 06 ; +213 (0) 21 92 18 28
Fax: +213 21 92 16 22 ; +213 (0) 21 92 38 42

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z okazji uprzejmie przypominamy, że Algieria znajduje się w grupie dziesięciu największych importerów żywności w świecie i jest głównym importerem żywności (25 proc.) na kontynencie afrykańskim. 34 miliony Algierczyków wydają średnio 45 proc. rodzinnego budżetu na żywność. Pomimo wysiłków Algieria w nadchodzących latach nie zrezygnuje z importu żywności. Wartość rocznego importu żywności szacuje się obecnie na ok. 5 mld USD. Przedmiotem importu jest głównie cukier, zboża, mleko w proszku, technologie produkcji spożywczej. Algieria nie będzie w stanie sama wyprodukować potrzebnych jej podstawowych surowców spożywczych, ani maszyn i urządzeń dla przemysłu przetwórstwa żywności.


Zeszłoroczna edycja targów DJAZAGRO dowiodła, że przedsiębiorcy algierscy uświadomili sobie konieczność inwestycji, znalezienia nowych technologii, innowacyjnych produktów, nowych dostawców. Nowoczesne sieci dystrybucji zaczynają się w Algierii rozwijać. Polscy producenci płodów rolnych, surowców spożywczych, komponentów, przetworzonej żywności, maszyn i opakowań powinni otrzymać wsparcie i śmielej zainteresować się rynkiem algierskim. Władze w Algierze, zainteresowane przyciąganiem inwestycji zagranicznych, przychylnym okiem patrzą w stronę Polski. Nasze produkty i usługi, historycznie cieszą się dużym uznaniem w algierskim społeczeństwie. Niemniej znaczna część przedsiębiorców algierskich „skazana” jest na drogi import maszyn i urządzeń z Włoch, Francji, Hiszpanii, czy tańszych i gorszych z Turcji, Syrii i Chin. Polska oferta to dla Algierczyków propozycja dobrej jakości za niewygórowaną cenę.

 

Więcej na temat targów tutaj.

 

Źródło: alger.trade.gov.pl

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.