poniedziałek, 23 styczeń 2012 14:19

Wyniki produkcji piwa na Ukrainie spadają

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Ukraińskie Stowarzyszenie Producentów Piwa „UkrPiwo" - organizacji zrzeszającej około 80% producentów piwa na Ukrainie - przedstawiło informacje na temat sytuacji na ukraińskim rynku piwa w 2011 r.


Zgodnie z informacjami zaprezentowanymi przez ekspertów stowarzyszenia „UkrPiwo", w roku 2011 r. na Ukrainie wyprodukowano 305,2 mln dal piwa (spadek o 1,1% w porównaniu z poziomem produkcji z 2010 r.).

Największy spadek poziomu produkcji piwa odnotował browar „Obołoń" (11,5% spadek produkcji w porównaniu z 2010 r.). Najlepszy wzrost poziomu produkcji zanotowała z kolei grupa „CAN InBeg Ukraina" (TM „Czernihiwskie", „Rogań", „Stella Artois", „Staropramen") oraz „Carlsberg Ukraine" (TM „Sławutycz", „Carksberg", „Baltika", „Lwowskoje"). Szczegółowe informacje o czołowych producentach piwa na Ukrainie w załączonej tabeli.

Zgodnie z danymi wydania branżowego „Piwnoje delo", w 2011 r. struktura rynku piwa uległa znaczącym zmianom - o 9% zmalała liczba konsumentów w sektorze średnich cen (4-5,5 UAH za 0,5 l) do poziomu 46% rynku. Z kolei poziom sprzedaży w segmencie niskich i wysokich cen (5,5-7,5 UAH za 0,5 l) wzrósł odpowiednio o 5% i 7 %. Eksperci upatrują przyczyn tych tendencji w rosnącej popularności masowych marek handlowych i zacieraniu się granicy pomiędzy piwem średniej i niskiej kategorii cenowej.

 

 


Źródło: kiev.trade.gov.pl, „Kommersant" 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.