poniedziałek, 04 lipiec 2011 16:17

Diesel to go – przenośnie instalacje do tankowania

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Zjeżdżanie z pola, aby zatankować maszynę w trakcie sezonu żniwnego to strata czasu. Przy pomocy mobilnych instalacji do tankowania oleju napędowego CLAAS można dostarczyć paliwo w dowolne miejsce. Niezależnie od tego, gdzie znajdują się maszyny, łatwy do napełnienie zbiornik można do nich dowieźć na niewielkich pojazdach, samochodach typu pick-up, czy małych przyczepach, aby zapewnić nieprzerwaną pracę.


W zależności od wielkości zbiornika, wąż ssący1"z zaworem odcinającym oraz filtrem siatkowymzasila instalację w200, 430 lub 900 l w bardzo krótkim czasie. Pompa zasilana napięciem 12 V może tankowaćpaliwo zezbiornikao pojemności 200 l z szybkością35 l/min., azezbiornika900 l przy zasilaniu 24 V w tempie 85 l/min. Opcjonalnie można wyposażyć zbiorniki także w pompy o większym wydatku.

Szybkie tankowanie maszyn i pojazdów w polu umożliwia elastyczny przewód dystrybucyjny o długości 4 m i nale¬wak z automatycznym zaworem odcinającym iuchwytem.Cyfrowy przepływomierz z dwufunkcyjnym wyświe¬tlaczem dokonuje pomiaru z dokładnością -/+1 proc. i można gołatwozamontowaćbezpośrednio przed nalewaniem.

Niewielka masa własna zbiorników oraz 4 metalowe uchwyty dbają o prosty i pewny transport. Zbiorniki można załadować przy pomocy wózka widłowego lub ładowarki teleskopowej. Wyposażenie obejmuje także 6-metrowy przewód zasilający z uchwytemi zaciskamido akumulatora, zamykany wlew 2", pływakowy wskaźnik poziomu i odpowietrznik.

Źródło: claas.com (lipiec 2011)

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.