piątek, 28 październik 2011 10:44

Korzystne zmiany w zasadach udzielania kredytów

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jednym z rodzajów pomocy jakiej ARiMR udziela rolnikom jest spłacanie za nich części zaciągniętego kredytu bankowego udzielanego na inwestycje w gospodarstwach. Jest to pomoc w ramach linii kredytowej o symbolu CSK (częściowa spłata kapitału).


Teraz zasady korzystania z takiego kredytu będą dla rolników jeszcze bardziej atrakcyjne niż dotychczas. Przede wszystkim zwiększy się ponad dwukrotnie kwota kredytu jaką ARiMR może wpłacić do banku za rolnika. Zgodnie z wprowadzonymi ostatnio zmianami może ona wynieść teraz nawet 75 tys. złotych, podczas gdy wcześniej było to 33 tys. zł. Zwiększy się również poziom dofinansowania, dotychczas ARiMR mogła bowiem zapłacić za rolnika maksymalnie 22% wartości zaciągniętego w banku kredytu, a teraz będzie to aż 35%. Te bardzo korzystne dla rolników zmiany w zasadach udzielania kredytów z częściową spłatą kapitału zostały wprowadzone przez Marka Sawickiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wniosek Prezesa ARiMR Tomasza Kołodzieja.

Pozostałe zasady udzielania kredytów z linii CSK nie zmieniły się. O taki kredyt można obecnie ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A. (powstałego z połączenia Gospodarczego Banku Wielkopolski S.A. i Mazowieckiego Banku Regionalnego S.A.), a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych, oraz w Banku Gospodarki Żywnościowej S.A., ING Banku Śląskim S.A. oraz Banku Pekao S.A.

 


Źródło: arimr.gov.pl Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (października 2011) 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.