wtorek, 18 październik 2011 11:52

Piknik Pomidorowy 2011

Napisała
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

W ostatnią niedzielę, na Rynku Nowego Miasta w Warszawie odbył się „Piknik Pomidorowy" zorganizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych w ramach środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Głównym celem wydarzenia było promowanie spożycia pomidorów oraz zwrócenie uwagi konsumentów, a w szczególności dzieci na istotę właściwego i zdrowego odżywiania się, oraz znaczenia warzyw w diecie człowieka.


„Piknik Pomidorowy" to element kampanii KRIR związany z promocją polskich produktów żywnościowych. W programie przewidziano wiele nagród i upominków dla dzieci i dorosłych, ponadto w trakcie trwania imprez odbyła się degustacja potraw i produktów z pomidorów, zainteresowani otrzymali broszury i publikacje z zakresu roli pomidorów w codziennej diecie. W imprezie uczestniczyło 45 wystawców z całego kraju na terenie rynku znalazły się również namioty w których prowadzono degustację oraz prezentację multimedialną wraz z udostępnieniem dla zainteresowanych materiałów promocyjnych i informacyjnych. Obok namiotów postawiono scenę, na której przeprowadzono uroczystość otwarcia, rozstrzygnięcie konkursów, a także program muzyczno-artystyczny z udziałem zespołów muzycznych i tanecznych.

Imprezę otworzył Pan Wiktor Szmulewicz - Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych. Zwiedzających przywitał także Pan Jarosław Wojtowicz - Podsekretarz Stanu w MRiRW.W swoim wystąpieniu Minister nawiązał do wydarzeń z przełomu maja i czerwca br., związanych z kryzysem jaki miał miejsce w sektorze warzyw w wyniku szczepu bakterii EHEC oraz nawiązał do trudnej sytuacji rolników w tamtym czasie. Minister zapewnił, że polskie warzywa są bezpieczne i podlegają szeregu kontrolom. Prezes Agencji Rynku Rolnego Władysław Łukasik przybliżył funkcjonowanie Funduszy Promocji, które odgrywają coraz istotniejszą rolę w promowaniu polskich produktów.W programie artystyczno muzycznym znalazły się występy zespołów: „Szadkowiacy z Szadku, Zespół Folklorystyczny „Kujawy Bachorne Nowe" z Osięcina, który przedstawił widowisko obrzędowe „Wesele na Kujawach", wystąpił również Zespół Pieśni i Tańca „Golądkowo" prezentujący pieśni i tańce regionu. W części artystycznej znalazła się również prezentacja zapomnianych instrumentów ludowych między innymi Liry Korbowej, której muzykę oraz historyczne pochodzenie przedstawił Andrzej Staśkiewicz twórca ludowy rzeźbiarz i lutnik z Kadzidła (woj. mazowieckie powiat ostrołęcki) Imprezę odwiedziło ponad 5 tysięcy osób.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Burmistrza Dzielnicy Śródmieście m. st Warszawy przy licznym udziale przedstawicieli mediów.

 


Źródło: krir.pl Krajowa Rada Izb Rolniczych, Małgorzata Midzio 

Skomentuj

Upewnij się że wpisałeś (*) wymagane informacje we wskazanym miejscu.\nPodstawowy kod HTML jest dozwolony.